Jdi na obsah Jdi na menu
 


DISKUZE

8. 8. 2008

Sem můžete vkládat libovolné komentáře a dotazy. Na ty Vám pokud možno obratem odpovíme.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Sedací souprava

(Marie, 13. 10. 2010 7:38)

Momentálně mi chybí mezi užitečnými adresami tip na solidní prodejnu nábytku se sedačkami od českých výrobců se solidní kvalitou a solidní cenou.Prosím, můžete mi někdo poradit?

Re: Sedací souprava

(admin, 19. 10. 2010 6:41)

Tak to asi nejste sama. Ono také záleží kde nakupujete. My se spokojíme většinou s obyčejnou proveniencí a nemusí to být zrovna I..A, nebo A..O. Tam je sice příznivá cena, ale to ostatní bych raději nerozebíral.
My máme doma sedačku tuším, že nábytek pravno (SK) a postele nábytek blanař (CZ). Předesílám, že naprostá spokojenost už více jak 10 let.

Domácí pekárna

(Alena, 3. 3. 2009 22:58)

Dom.pekárna - super. Mám i své již osvědčené recepty na bábovku, vánočku atd. Nedám na ni dopustit. Stránky pěkné, pokračujte.

Odpověď pro AH - PÍCKA

(admin, 19. 12. 2008 13:59)

Nevím, jak vypadá domácí pícka, ale domácí pekárna se stala neodmyslitelným pomocníkem v naší domácnosti(a jak se dozvídám i v mnoha našich). Nejedná se při tom o žádné "sypání pytlíků", ale o klasické využití mechanizace při domácích pracech. ČS - že ze směsí nepečeme, ale s láskou si namícháme vše sami až do takové míry, že jsme si sami pomleli celozrnnou žitnou mouku, orestovali cibulku pro cibulový chleba, nebo sehnali domácí oškvarky pro ten chleba škvarkový. Suroviny jsou opravdu košer. A při jejich přípravě, či výrobě samotného chlebíku je to také obřad, kdy se empirickými postupy jednotlivé další suroviny přidávají, nebo aplikují (třeba jako ten brambor, i když já přidávám kaši když zbyde, cibulka, nebo potření pro fajne kůrčičku .....).
Nepoužívat při domácích pracech "stroje" je oparavdu těžce "OUT", ale proti gustu žádný dišputát, protože třeba i automatická pračka, kráječ, kuchyňský robot, Hi Tech trouba, nebo vysavač a spol jsou stroje, které nám berou potěšení z přímého dotyku klasické ruční práce.
Samozřejmě by se to ale dalo aplikovat na vše, protože ruční práce na vinici s motykou je také folklór, stejně jako nepoužívání mechanických postupů jako jsou stroje na lisování a přepravu moštu, které toliko šťávě "ubližují". Stejně jako přebytek "chemie" která se nám jednotlivými procesy do tohoto božího daru dostává. Ale doba tak velí.
A doba přináší i takové věci jako koně pod kapotou místo těch živých, jako mobilní telefony a výpočetní techniku, jako zateplené domy a solární ohřev ..... atd atd
Možná je amatérismem používat věci, které mi uštří čas (a v tomto případě i cca 50 % nákladů při zvýšení kvality konečného výrobku), ale díky tomu se nemusíme dívat na kyselý obličej jedné nejmenované prodavačky v pekárně, kterou obtěžujeme tím, že jí chceme zvednout tržbu, ale hlavně to ušetří samotnou cestu tam a tím i čas, který můžeme využít pro své nejbližší.
Nechci, aby tohle bylo místo, kde si teď my dva budeme psát co a jak je v životě nejlepší, ani nechci žádné hlasy od ostatních pro a proti. Tímto považuji diskuzi za uzavřenou, neboť kdyby jsme to hnali do extrému, tak stačí vykřiknout zpátky na stromy a nebylo by internetu, občanských průkazů, ani třídění komunálního odpadu.
Prostě by měl každý svoji sluji v Moravském krasu, tulili bychom se tam k sobě a byl by tam sice smrádek, ale teploučko.

pícka

(Antonín Hanák, 15. 12. 2008 8:00)

Domácí pícku používají amatéři. Vysypat pytlík, nalít vodu a zmáčknout cuplík a dále čekat až se směs upeče, to není ono.... Do toho se musí vložit láska a kus ruční práce. Když si upečete chleba klasickým způsobem a nastrouháte do těsta (napůl uvařenou) bramboru, tak nebudete litovat a pícku časem hodíte do škarpy ;o) _____Jinak stránky máte moc dobré, pokračujte v tvorbě. Přeji hezké vánoce a krizí nepostihnutelný nový rok 2009! t*

testík

(Marcela, 8. 11. 2008 16:31)

testík je výborný,zvládla jsem ho za 20 sek,takže jsem ráda,že nemám aizhemra.Víc takových.díky

Dovolená Kréta

(Marcela, 30. 10. 2008 19:13)

Pokud se rozhodujete jet na Krétu,doporučuji letovisko BALI,hotel Bali Blue Bay.Hotel je nový,jsou tam příjemní majitelé,snídaně přebohaté,čistota špičková.Na výlety,pokud nechcete být stále u moře,a nebo je špatnější počasí,jsou možné.Buď zájezd,nebo půjčit auto,a přijde to i levněji,a dostanete se kde chcete.Je tam krásně,doporučuji.!!!

Dceřin názor

(Hanííísek, 27. 10. 2008 14:01)

Taťka vaří opravdu mňamky, takže pokud je někdo odborník na recepty tak je to jedině on. A pokud se chcete podívat na ty nej tak síííísněte na položku (v menu)s názvem RECEPTY!

Recepty

(Jana, 1. 10. 2008 14:20)

Kuřecí na banánech je super.

nové náměty

(babka hanačka, 22. 9. 2008 18:41)

chtěl jsi nové náměty, můžu poslat nádherné fotky ze zbytku Vysokých Tater, jak hlavního hřebene, tak Belianske Tatry a námi několikrát odzkoušené ubytování ve Ždiaru. Perfektní ubytování, perfektní majitel Stanko Bekeš, perfektní kuchyně...
http://www.skpensions.com/viktoria/

Odpověď pro Petr

(admin, 10. 8. 2008 19:26)

Do Chorvatska jezdíme vlastním vozem. Je to pro nás nejlepší, protože potom se na místě otevírá velká možnost organizovat si vlastní výlety po okolí místa pobytu. Od nás jezdíme po D2 do Bratislavy, potom na Mosonmogyarovar, odtud po 86 přes Szombathely do Redics. Odtud přes Slovinsko (na Lendavu a Dolga Vas - abychom ušetřili za dálnici - 3 km za 35 E). V Chorvatsku na Varaždin, kde najedeme na dálnici A4 do Zagrebu a odtud po A1 až skoro na místo pobytu.
Pokud by jste měl jakýkoliv další dotaz, není problém. Případně napište na náš e-mail.

Petr

(Petr, 10. 8. 2008 10:32)

Chtěl bych se zeptat, jak jezdíte do Chorvatska? Jestli vlasatním vozem a pokud ano, tak kudy?

...

(..., 9. 8. 2008 11:06)

Ahoj, je to tu supeeeer!!!